Menu
Koszyk

CZYM JEST GRILL KAMADO ?

Kamado Club


Co to jest Kamado ? 

Nazwa kamado to japońskie słowo oznaczające „piec” lub „kuchenkę”. To znaczy „miejsce na kocioł”. Ruchome kamado zwane „mushikamado” zwróciło uwagę Amerykanów po II wojnie światowej. Obecnie występuje w USA jako kuchenka w stylu Kamado lub grill. Mushikamado to okrągły gliniany garnek ze zdejmowaną glinianą pokrywką w kształcie kopuły, zwykle spotykany w południowej Japonii.

Historia grilli Kamado  sięga głębokiej starożytności na Dalekim Wschodzie. Ponad 3000 lat temu na całym świecie zaczęła rozprzestrzeniać się bezprecedensowa metoda produkcji - mały okrągły gliniany garnek, w którym smażone jedzenie nabrało specjalnych aromatów, nie straciło na soczystości i smaku. Dobre gospodynie domowe natychmiast je doceniły i przeniosły do ​​domu do Ameryki i Europy, a tam utalentowani rzemieślnicy postanowili udoskonalić ten niewidzialny magiczny garnek, który jest przodkiem wszystkich obecnych grillów typu kamado. 


Co to jest KamadoClub ?

KamadoClub to ekskluzywny gliniany grill z oryginalnym wyglądem zewnętrznym DiamondCut (chroniony patentem), wyborem kolorów, rozmiaru i co najważniejsze - bezpłatnymi akcesoriami. Z KamadoClub, natychmiast otrzymujesz kompletny cud grillowania, królową podwórka, która znacznie poszerzy Twoje możliwości kulinarne . Twój sprzęt kuchenny będzie płakał, będzie za Tobą tęsknił, zaczniesz przechowywać podręczniki gotowania w piekarniku, a mikrofalówka pozostanie tylko złym wspomnieniem z przeszłości. Kupując grill KamadoClub Pro lub PRO 2 otrzymujesz gratis dodatki za ponad 200 euro: dwupoziomowy system do gotowania z dwuosiowym deflektorem ciepła, osłoną przeciwdeszczową, szczypcami do podnoszenia gorącego rusztu i pogrzebacz. Darmowe akcesoria do modelu Junior to: ruszt ze stali nierdzewnej, deflektor ciepła, osłona przeciwdeszczowa, pogrzebacz i szczypce.